Biblioteka | Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie

Biblioteka

Opiekun – mgr Ewa Przepiórska

Godziny pracy biblioteki szkolnej:
– poniedziałek – 8.30 – 10.30
– wtorek – 8.00 – 12.30
– środa – 8.00 – 12.30
– czwartek – 8.00 – 9.40
– piątek – 9.50 – 12.10

ZAPRASZAMY !!!
Biblioteka naszej szkoły współpracuje z biblioteką Gimnazjum nr 2 w Iławie

– SZKOLNY BLOG KULTURALNY
– Zapraszamy do współpracy na szkolnym blogu! Chcielibyśmy, abyście przesyłali recenzje filmów i książek, które lubicie oraz propozycje, które my mamy zaprezentować.
Adresy, na które możecie przesyłać swoje recenzje:
ewap1231@gmail.com
k.nadolski.kn@gmail.com
weronika.rompczyk@interia.pl
martyna.gorna@o2.pl

11 marca 2016 r. w lubawskim Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich miało miejsce otwarcie szkolnej biblioteki multimedialnej.

Uroczystość, którą poprowadził pan Arkadiusz Ruciński, rozpoczęto od symbolicznego przecięcia wstęgi i nadania obiektowi imienia Jana Dantyszka. Postać biskupa przybliżył zebranym gościom nauczyciel historii  pan Krzysztof Wiecierzycki.

Kolejnym punktem uroczystości były podziękowania dyrektora szkoły –  pana Marka Borkowskiego, skierowane do osób, dzięki którym biblioteka powstała: Burmistrza Miasta Lubawy – pana Macieja Radtke, Rady Miasta, właścicieli firmy Szynaka Meble Sp. z o.o. – państwa Aliny i Jana Szynaków, projektantów i pracowników firmy Szynaka Meble Sp. z o.o.: pani Agnieszki Urbańskiej, pana Tomasza Ankiewicza oraz pana Przemysława Lempek  , właściciela firmy Libro – pana Marka Liberackiego, Prezesa INTEK Sp. z o.o.- Pana Janusza Stefańskiego, Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubawie – pani Magdaleny Waldan oraz Pani Olgi Poniavinie – Menadżerowi Centrum Modernizacji Wojewódzkiego Instytutu Rozwoju Edukacji z Kaliningradu

Na zakończenie zaproszeni goście mogli zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem pana Stanisława Grzywacza i pani Ewy Przepiórskiej. Uczniowie oprowadzili wszystkich po  najpiękniejszych bibliotekach świata oraz przedstawili prezentację na temat miejsca, roli i zadań współczesnej biblioteki szkolnej i działalności biblioteki lubawskiego Gimnazjum.

Działalność biblioteki w I semestrze roku szkolnego 2016/2017:

Termin Działania
Na bieżąco Akcja „Wymianka” – uczniowie wymieniają się własnymi książkami ( w obiegu jest 61 książek).
Na bieżąco Kiermasz książki, z dochodów którego zostaną zakupione nagrody książkowe dla czytelników.
Na bieżąco Kącik prasowy w holu.
Na bieżąco Blog literacko – filmowy.
Na bieżąco Konkurs biblioteczny dla klas „Szkolny Festiwal Książki” – co miesiąc jeden etap.
Na bieżąco Udział w sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego.
Wrzesień Lekcje biblioteczne w klasach pierwszych – zapoznanie z funkcjonowaniem biblioteki.
Wrzesień Udział w szkoleniu: „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży”.
Wrzesień/Październik Przygotowanie filmu pt. „Hiperbola” do Konkursu Filmowego w Olsztynku „Moja przestrzeń”

Udział w Gali Finałowej.

Październik Sporządzenie wniosku o dotację do zakupu powieści młodzieżowych zgodnie z Rozporządzeniem MEN.
Październik Szkolny etap konkursu czytelniczego „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”.
Listopad Powiatowy etap konkursu czytelniczego „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”.
Listopad Udział uczennic naszej szkoły w akademii z okazji Święta Niepodległości w Gimnazjum nr 2 w Iławie.
Listopad Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego im. Teofila Ruczyńskiego
Grudzień Miejsko – gminny etap Konkursu Recytatorskiego im. Teofila Ruczyńskiego
Grudzień Powiatowy Konkurs Literacki „Wietrzenie szuflady”.
Styczeń Noc czytelnicza w bibliotece.

Działalność biblioteki w I semestrze roku szkolnego 2015/2016:

Termin Działania
Na bieżąco Akcja „Wymianka” – uczniowie wymieniają się własnymi książkami ( w obiegu jest 55 książek).
Na bieżąco Blog literacko – filmowy.
Wrzesień/Październik Przygotowanie filmu do konkursu „Książki naszych marzeń” (scenariusz, scenografia, nagranie), przeprowadzenie głosowania wśród uczniów i stworzenie rankingu 50 ulubionych książek, wartych przeczytania i godnych polecenia.
Listopad Udział w szkoleniu: „Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”. Udział w sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego.
Listopad Lekcja biblioteczna z udziałem historyka p. Dariusza Paczkowskiego „Śladami Pana Samochodzika”.
Listopad Szkolny etap konkursu „Kolęda prozą, czyli przypadek Ebenezera Scrooge;a”.
Grudzień Powiatowy etap konkursu „Kolęda prozą, czyli przypadek Ebenezera Scrooge;a”.
Grudzień Akcje promocyjne Tesco dla szkół.
Grudzień Szkolny konkurs czytelniczy ze znajomości sagi „Niezgodna”.
Styczeń Nocny Maraton Filmowy – ekranizacje powieści młodzieżowych.